" /> Eviniz İçin En İdeal Şömine Modeli Hangisi? - Beyaz Şömine ve Barbekü

Şömine; ateş yakılan bir haznesi bulunan ve mekânları ısıtma amacı ile kullanılan mimari yapı öğesidir. Klasik şömine modellerinde, yakılan ateşten çıkan duman düz bir baca sistemi sayesinde doğrudan dışarı atılır ve içeriye yayılmasının önüne geçilir. Ancak günümüzde klasik şömine modelleri modern çağa ayak uydurmuş ve yepyeni özellikler kazanmıştır. Yeni şömine haznesi dizaynları ve yeni yapı elemanları sayesinde klasik modeller çok daha verimli bir hal almıştır.Odaların odak noktası niteliğindeki şöminelerin birbirinden farklı tasarıma sahip pek çok modeli mevcuttur. Peki, bu modeller arasından eviniz için en uygun olanı hangisidir?

Birbirinden Şık Şömine Modelleri

Şömineler, meraklılarına farklı seçenekler sunan oldukça dekoratif ve işlevsel ürünlerdir. Sıvı yakıtla çalışan, doğal gazlı ya da elektrikli şömineçeşitleri arasından hangisini seçeceğiniz ise tamamen size kalmış durumdadır. İşte, birbirinden şık şömine modelleri ve daha fazlası…

Köşe Şömineler

Klasik bir şöminenin köşe konumlu olacak şekilde inşa edilmesi mümkündür. Bu şöminelerin dekorasyon açısından sizi zorlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü sanılanın aksine bu köşe şömine modelleri ev dekorasyonu zora sokmaz. Yapmanız gereken ise şöminenizi odanızın odak noktası olarak almamak ve tüm koltukları şömineye bakacak şekilde çevirmemektir. Sonuç olarak köşe şömine tercih edecek olursanız, ev dekorasyonunuz için en ideal olanı şöminenizin odanın bir köşesinde, oturma grubunuzun bir köşesinde kalmasıdır. Bu sayede çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

L Tipi Şömineler

Genellikle köşe konumlu olarak yerleştirilen L tipi şömine çeşitleri, ev dekorasyonu adına oldukça ideal ürünlerdir. Eğer modern bir ev dekorasyonuna sahipseniz ve eviniz için şömine yaptırmayı düşünüyorsanız tercihinizi L tipi olanlar yönünde yapabilirsiniz. Çünkü bu şömineler, cam kapakları ve L biçimleri sayesinde her açıdan modern bir görünüm ortaya koymaktadır.

U Tipi Şömineler

Üç taraftan da muhteşem bir görsellik sunan bu şömine modelleri ile açık planlı mekânlarınızı süsleyebilirsiniz. Çünkü bu türdeki şömineler genellikle odaların uzun duvarlarının ortasına yerleştirilirler. Bu sayede şöminenizi oturma odanız ile yemek odanız arasına yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında aynı zamanda balkon ve teraslar için geliştirilen ve şömine barbekü olarak adlandırılan modellerde mevcuttur. Yine bu modeller arasında doğal taş barbekü ve ateş tuğlalı barbekü çeşitleri de yer almaktadır. Eğer siz de salon dekorasyonunuz, balkonunuz ya da terasınız için şık bir şömine yaptırmak istiyorsanız; Beyaz Şömine’nin sunduğu modelleri inceleyebilir,  şömine fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button