" /> Neden Elektrikli Şömine Satın Almalısınız? - Beyaz Şömine ve Barbekü

Şömine; ısınma ihtiyacından doğan, günümüzde ise ev dekorasyonunun odak noktası durumundaki oldukça işlevli bir üründür. Özellikle soğuk kış günlerinde ısınmamızı sağlayan bu ürünler, dekoratif görünümleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak klasik şömine modellerinde katı yakıtların kullanılmasıyla ortaya çıkan duman ile kül, evlerde temizlik anlamında sorun oluşturabilmektedir. Bu sorunun önüne geçmek ve eviniz için şık bir şömine satın almak istiyorsanız, elektrikli şömine modelleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Peki, neden elektrikli şömineleri tercih etmelisiniz? Bu şöminelerin sağladığı avantajlar nelerdir?

Elektrikli Şöminelerde Bacaya İhtiyaç Duyulmaz ve Her Mekâna Sorunsuz Uygulanabilirler

Elektrikli şöminelerin en önemli avantajlarından birisi, kurulumu için bacaya gerek duyulmamasıdır. Bu sayede istenilen hemen her alana uygulanabilirler. Klasik şömine modellerinde ise bacaya ihtiyaç duyulur. Ayrıca her alan baca kurulumu için uygun olmayabilir. Yine odunlu şömine ile şömine haznesi için alan ve derinlik anlamında gerekli şartlar karşılanamayabilir. Bu anlamda alternatif şömine modellerine yönelmek gerekebilir.

Odunlu şömine modellerine alternatif olarak düşünüle bilecek ideal ürün, elektrikli modellerdir. Çok küçük hacimler için dahi seçenek sunabilen bu şömine modelleri  arasından siz de eviniz için uygun bir modeli satın alabilirsiniz.

Kullanımları Oldukça Kolay ve Pratiktir

Elektrikli şömine modellerine pek çok özellik eklenebilmektedir.Zamanlayıcı ve termostat işlevlerini devreye sokabilen modeller ise oldukça güvenlidir. İstenilen her ortamda şömine keyfi yapma imkanı sunan bu şöminelerin daha pek çok özelliği mevcuttur. Bu özelliklerinden birisi de uzaktan kumanda edile bilmeleridir. Bu sayede oldukça pratik bir şekilde kullanılabilen elektrikli ve camlı şömine çeşitleri, farklı tarzlara da hitap etmektedir. Çünkü bu şömineler arasında; retro, klasik ve modern tarzı yansıtan modeller de mevcuttur.

Yaklaşık 20 metrelik bir mekânı 1 saat içerisinde ancak ısıtabilen elektrikli şömineler, farklı mekanlara hitap edecek biçimde imal edilmektedir. Bu anlamda tercih edilebilecek elektrikli şömine modelleri arasında; L tipi şömine, U tipi şömine ve köşe şömineler yer almaktadır. Ancak şömine almaktaki amacınız ısınmak ise, tercihinizi odunlu ve asansörlü şömine modelleri arasından yapmalısınız.

Son olarak; şömine fiyatları ve modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sektöründe öncü bir şömineci olan Beyaz Şömine’nin sunduğu modelleri inceleyebilir, bütçeniz ve eviniz için en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button