Şömine Kapakları

Şömine Kapakları

Şömine kapakları modelleri ve çeşitleri günümüzde yoğunluk ve farklılık içerisindedir. Şömine kapak hazneleri dizaynları ile kullanılan malzemeleri büyük önem taşımaktadır. “Şömine” içerisinde yanan ateşleri muhafaza etmek ve dumanı bacaya en iyi ve temiz bir şekilde ulaştırmak içinde yardımcı olacak bir yapıda olmalıdır. Şöminenin dışarıdan görünümü tamamı ile değiştirebilecek olan kapak sistemlerinin lüks ve modern olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Dekor örnekli kapak modellerini inceleyip beğendiğiniz çeşitleri şömineler üzerine taktırabilirsiniz. Ancak şık görünümü yakalayım darken kaliteden ve işlevsellikten ödün vermeyin.

Şömine kapakları üzerinde aranılan özellikler genellikle kontrollü yanmayı sağlamalı, ısı artımı yaptırmalı, az odun yakımı gerçekleştirmesi gereklidir.

Ferforje Şömine Kapağı

Bakır Barbekü Kapağı

Sağlam ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisin. Kristal, seramik, cam, giyotin, döküm, metal, alüminyum ve birçok aliminyum “şömine kapakları” bulunmaktadır. Ayrıca bakır işlemeli barbekü kapağı ve şömine kapakları piyasada mevcuttur.

Cam Şömine Kapağı

Şömine Kapakları Fiyatları 50 TL – 250 TL arasında kullanılan malzemelere ve özelliklerine göre farklılık gösterir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir