Şömine Soba

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.
Şömine soba diğer soba çeşitleri gibi yaşam alanlarında soğuktan korunmak adına kullanılan bir eşya türüdür. Şömine sobaları diğer sobalardan ayıran özelliği ise, dekoratif görünüme sahip olması ve elde edilen ısının yüksek verimlilikle kullanımına olanak sağlamasıdır. Isınma ihtiyacının giderilmesi için kullanılan soba şömine çeşitlerine oranla daha ekonomik olan şömine sobalar, ev veya farklı yaşam alanlarının dekorasyonuna sağladığı katkıyla da ilk tercih sebebi olmak üzeredir. Günümüzde ev, ofis gibi yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan soba çeşitleri katı, sıvı veya gazla çalışabilir özelliklere sahip ürünlerdir. Her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde üretilen soba modelleri arasında katı yakıtla kullanılan modeller genellikle saç ve döküm şömine soba şeklinde yapılarak uzun süreli kullanımı mümkün kılmaktadır.

Şömine Soba Modelleri

Şömine soba modelleri çeşitleri arasında en fazla ilgi gören modeller arasında dekoratif desenlerle bezenmiş sobalar ve nostaljik yapısıyla öne çıkan kuzine soba ilk sırada yer almaktadır. Şömine tipi soba modelleriyle büyük ilgi görmektedir. Yaşam alanlarına hoş bir sıcaklık sağlamak amacıyla kullanıma sunulan sobalarda, ağırlıklı olarak katı yakıtla kullanılmakla birlikte, doğalgaz ve LPG ile kullanılabilen sobalar da oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Gazla çalışan yakıtlı, katı yakıt kullanılarak ısınma sağlayan odunla daha yüksek karbonmonoksit emisyonuna sahip olduğu için sağlık açısından çok daha fazla tercih edilmektedir. Ancak soba tercihlerinde soba fiyatları da önem taşır.

Şömine Soba Fiyatları

Şömine Soba fiyatları yapımında kullanılan malzeme ile doğru orantılıdır. Ayrıca çok yönlü olarak kullanılan ve yemek yapımında da katkı sağlayarak enerji tasarrufuna destek olan kuzine sobalar, diğerlerine oranla farklı fiyatlarla kullanıma uygun sunulmaktadır. Daha yüksek ısı elde etmek için kullanılan ve dekoratif katkısı sebebiyle tercih edilen en  ucuz şömine soba fiyatları ebatlarına ve kullanılan malzemeye göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Sobaların istenilen verimlilikte çalışması adına belli dönemlerde bakımdan geçirilmesi gerekir. Böylece sobaların daha uzun ömürlü olması sağlanırken, elde edilen ısı kalitesi de yükselir. Düzenli temizlik yapılması özellikle katı yakıtlı sobalar sebebiyle karbondioksit zehirlenmesinin önüne geçilmesi adına da büyük önem taşımaktadır. Soba borusu ve bacalar düzenli olarak temizlenmeli, olası bir yangın ihtimali ortadan kaldırılmalıdır. Birbirinden farklı desen ve modellerle oldukça yüksek kalitede elektrikli şömine sobaları en uygun fiyatlarla beyazsomine.com adresinden alabilir. Şömine soba konusunda kalitesiyle öne çıkan ‘’beyaz şömine’’ markalı ürünleri tercih ederek uzun yıllar boyu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.